LIVE Marți, 23 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
⏰

Sursele ZdG din cadrul organelor de drept spun că cei 6 foști și actuali angajați ai Ministerului de Interne au activat anterior în cadrul Direcției 5, iar acum sunt bănuiți de fabricarea dosarului în care, în anul 2018, Gheorghe Petic a fost acuzat de viol

5 octombrie 2021, 13:32 · sursa: zdg.md ↗ Sursă originală
Din aceeași ediție
🚨

Dosarul lui Gh. Petic, fabricat!

5 octombrie 2021, 13:32

6 foști și actuali angajați MAI au fost reținuți fiind bănuiți de fabricarea unui dosar penal privind o pretinsă infracțiune „de natură sexuală” care ar fi fost săvârșită de un fost angajat al MAI.

Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale