🚨 Dosarul lui Gh. Petic, fabricat! 6 foști și actuali angajați MAI au fost reținuți fiind bănuiți de fabricarea unui dosar penal privind o pretinsă infracțiune „de natură sexuală” care ar fi fost săvârșită de un fost angajat al MAI. 5 octombrie 2021, 13:32
⏰ Sursele ZdG din cadrul organelor de drept spun că cei 6 foști și actuali angajați ai Ministerului de Interne au activat anterior în cadrul Direcției 5, iar acum sunt bănuiți de fabricarea dosarului în care, în anul 2018, Gheorghe Petic a fost acuzat de viol 5 octombrie 2021, 13:32 sursa: zdg.md ↗ Sursă 🔗 Link