Din aceeași ediție
Mariana Rață: "La fel ca dvs și eu sunt dezamăgită și șocată de situația în care ne-am pomenit. Din acest motiv conducerea televiziunii a luat decizia să retragă definitiv emisiunea Politica de pe post. Eu și colegii noștri ne-am simțit liberi toți acești ani. TV8 este o echipă mare și frumoasă. Una care a lucrat fără teamă împotriva regimului oligarhic a lui Plahotniuc. Este postul care a luptat permanent pentru o justiție liberă și sănătoasă
Știu că vă este greu și sunteți dezamăgiți. Dar ce vă rugăm este să ne judecați pentru ce face toată echipa, nu doar 1 singură persoană. Sincer, vă cerem scuze și vă cerem să ne dați o șansă să demonstrăm că instituția TV8 e dedicată jurnalismului etic și independent".