Din aceeași ediție
Tunurile de mln ale băieților care se vor "deștepți"
În timp ce Natalia Gavriliță caută să formeze un nou Cabinet de miniștri, tot mai multe informații apar în spațiul public referitor la tunurile pe care vor să le dea aproape foștii angajați de la stat, petrecând licitații de mln de lei
Presa scrie că un alt tun de mln se dă în această perioadă și la Termoelectrica, dintr-un grant străin, unde se petrece o licitație pe un caiet de sarcini ajustat pentru un singur producător rus. Și acolo miroase a dosar penal
O să le iasă, ce spuneți? 🙃😀😉