Din aceeași ediție
Renato Usatîi CONFIRMĂ: ÎȘI DĂ demisia din funcția de primar de Bălți, afectat de faptul că bălțenii nu l-au votat masiv la parlamentare, ocupând locul 3 după BECS și PAS
Usatîi: De mâine plec în concediu și după aceea îmi dau demisia din funcția de primar de Bălți. Asta pentru ca să fac toate procedurile legale
Usatîi: Eu niciodată nu mă țin de vreun fotoliu. Dacă bălțenii vor un politician în frunte, atunci eu le ofer această șansă să aleagă un astfel de om în fruntea orașului. Nimeni din echipa mea nu va candida pentru acest post. Alegerile anticipate urmează la sfârșit de an. Pregătiți-vă, cei care doriți acest post
Ce va face mai departe?
Usatîi: Să faci politică și business în aceeași țară e o crimă.
Afacerea mea din Rusia a fost distrusă. Dar, eu cred că abilitățile mele de organizator vor fi utile aici. Probabil voi lansa un business aici, vom comunica des cu publicul la acest subiect.