Din aceeași ediție
Renato Usatîi CONFIRMĂ: ÎȘI DĂ demisia din funcția de primar de Bălți, afectat de faptul că bălțenii nu l-au votat masiv la parlamentare, ocupând locul 3 după BECS și PAS
Usatîi: De mâine plec în concediu și după aceea îmi dau demisia din funcția de primar de Bălți. Asta pentru ca să fac toate procedurile legale
Ce va face mai departe?
Usatîi: Să faci politică și business în aceeași țară e o crimă.
Afacerea mea din Rusia a fost distrusă. Dar, eu cred că abilitățile mele de organizator vor fi utile aici. Probabil voi lansa un business aici, vom comunica des cu publicul la acest subiect.