Din aceeași ediție
Întâmpinată cu aplauze, Maia Sandu și-a exercitat dreptul la vot. „Vă rog să vă faceți timp pentru cel mai important drum, drumul la vot (...) Am votat pentru un Parlament cinstit cu care să spot lucra pentru binele țării”
Igor Dodon a votat alături de soție și fiul mai mare, pentru care a fost primul scrutin electoral
Igor Dodon: Am votat pentru viitorul țării și pentru cei care au grijă de R. Moldova.
Fiul lui Dodon: Nu mă gândesc încă foarte mult la politică. Am votat pentru viitorul Moldovei. Viitorul țării îl văd așa: O țară independentă care nu se bazează pe ajutorul altor state.