Igor Dodon: Am votat pentru viitorul țării și pentru cei care au grijă de R. Moldova.

Fiul lui Dodon: Nu mă gândesc încă foarte mult la politică. Am votat pentru viitorul Moldovei. Viitorul țării îl văd așa: O țară independentă care nu se bazează pe ajutorul altor state.