Din aceeași ediție
Dodon, declarații azi în vlogul său:
Vaccinare cu Sputnik-V. Va merge mâine la Palatul Republicii să se vaccineze cu Sputnic-K în cadrul maratonului
Dodon i-a acuzat pe cei de dreapta că, dacă vor ajunge la putere, planifică creșterea TVA pentru că așa cer partenerii externi: "__Probabilitatea că vor merge pe astfel de reforme, la insistența FMI, e foarte mare. Eu sunt gata să pariez - dacă vine dreapta vor majora vârsta de pensionare și unele impozite"
🧰 Inițiativa Maiei Sandu cu privire la facilitățile pentru Diaspora. E populism curat de alegeri. Dacă vrem să ajutam Diaspora - haideți să le dăm o anumită sumă de bani să vină vină acasă și să investească. În Portugalia, dacă nu greșesc, oferă cca 7000 de euro, cu condiția că cetățenii stau 1 an acasă. Dar nu populisme cu aducerea unui automobil.