Din aceeași ediție
Bună dimineața, națiune, în prima zi a stării de Urgență! Avem afara o zi frumoasă, dar nu putem profita de ea pentru a ieși în parc. Așa "cadou" ne-au făcut autoritățile!
Și pentru că frustrarea să fie maximă, vreau să vă dau o cifră: Azi dimineață rata de ocupare la centrul Covid19 din Chișinău a scăzut sub 40%. Și ea tot scade de mai bine de o săptămână. În schimb - avem stare de urgență 🤦♂
P. S. Ne auzim la 11.00