Neclaritate în privința medicilor din Găgăguzia. Deși ieri apăruse o scrisoare în spațiul public, unde se spunea că medicii refuză vaccinul AstraZeneca, ZdG scrie că șefa spitatului din Comrat neagă aceste informații. A pus la cale cineva o nouă dezinformare?