⏰ A confirmat-o azi seara Pavel Filip, iar Andrian Candu spune evaziv că țara e în criză și ea trebuie guvernată. Să înțelegem că e gata să voteze un Executiv? :) 10 februarie 2021, 21:55 · sursa: zdg.md ↗ Sursă originală
🧨 Renato Usatîi a aruncat în această seară în spațiul public o informație interesantă: Precum că PSRM, Pro Moldova și încă un grup de deputați, printre care și de la Platforma DA ar avea o discuție despre posibilitatea învestirii unui Executiv. Asta pentru că Ilan Șor ar fi spus - Nu. Greu de spus dacă acest lucru este real, însă este cert că la încercarea numărul 2 de învestire, și ultima, unele semne arată că se va încerca evitarea anticipatelor prin votarea unui Guvern. De salvare, de uniune, tehnocrat, ziceți-i cum vreți 10 februarie 2021, 21:55 sursa: t.me ↗ Sursă 🔗 Link
⛔️ Șansele ca alegerile anticipate să fie evitate devin tot mai mari. Mâine urmărim cum Executivul Gavrilița, cel mai probabil, nu va primi votul de încredere, după care încep jocurile. Care pot dura vreo 45 de zile :) 10 februarie 2021, 21:55 🔗 Link