Renato Usatîi a aruncat în această seară în spațiul public o informație interesantă: Precum că PSRM, Pro Moldova și încă un grup de deputați, printre care și de la Platforma DA ar avea o discuție despre posibilitatea învestirii unui Executiv. Asta pentru că Ilan Șor ar fi spus - Nu. Greu de spus dacă acest lucru este real, însă este cert că la încercarea numărul 2 de învestire, și ultima, unele semne arată că se va încerca evitarea anticipatelor prin votarea unui Guvern. De salvare, de uniune, tehnocrat, ziceți-i cum vreți