📍 Propunerea "juridică" a lui Renato Usatîi: Deputații din opoziție să-și dea demisia 17 decembrie 2020, 11:59
🕹 Renato Usatîi a reacționat după evenimentele de ieri din Parlament. În viziunea lui, soluția juridică pentru dizolvarea cât mai repede a Parlamentului este ca toți deputații din opoziție să-și dea demisia, iar în Legislativ să rămână doar PSRM, Pentru Moldova, Nichiforciuc, Andronachi, etc.: "Deputații care nu sunt la guvernare nu fac decât să legalizeze activitatea deputaților lui Șor și Dodon" 17 decembrie 2020, 11:59 sursa: facebook.com ↗ Sursă 🔗 Link