Dodon despre stadionul Republican: Americanii au dreptul să fie nemulțumiți, dar toate întrebările trebuie să le adreseze guvernelor precedente, cu care au negociat ani de zile. Ei să răspundă de ce nu au transmis stadionul. Poziția noastră e că stadionul trebuie să fie al statului