Ultimul mesaj de campanie al Maiei Sandu, către alegătorii care au votat în primul tur pentru contracandidatul său. „Duminică schimbăm destinul Moldovei. Duminică ieșim cu toții la vot! Dodon vă minte”. Către alegătorii lui Usatîi: "Dumneavoastră ați ieșit la alegeri pentru că v-ați săturat de nedreptate, de hoție, de sărăcie. Vă îndemn să faceți asta și în turul doi, să votați pentru schimbare", a menționat politiciana