Din aceeași ediție
Maia Sandu a anunțat azi la ora 11.00 că refuză să mai meargă la dezbateri cu Igor Dodon, spunând că ultimul ar distribui doar falsuri și nu vrea să-i dea o nouă ocazie
Totodată, Sandu a lăsat să se înțeleagă că nu va mai merge la dezbateri, după falsurile distribuite despre ea în spațiul public: "Am insistat să avem o dezbatere publică pe subiecte de interes național, combaterea corupției, soluții economice, etc. Când Dodon e chemat să dezbată idei, mai aruncă 3 minciuni într-o propoziție. Am decis să nu-i oferim această ocazie. Unica dezbatere care trebuie să o aibă el e la procuratură"