📍 Maia Sandu, briefing la ora 12.00: Accept o dezbatere cu Dodon pe teren neutru 4 noiembrie 2020, 12:05
🕹 Maia Sandu: După 4 ani, ieri Dodon a venit cu amenințări. Pentru că a a avut 0 rezultate. Până și promisiunile sunt amenințări. După ce a fugit de dezbateri timp de 2 luni, vede că pierde alegerile și vrea dezbateri. Poporul a spus clar că Dodon nu merită mandatul de președinte și trebuie să plece. Singura dezbatere la care merită să meargă - e cea cu procurorii. Din respect pentru cetățeni, care vor să audă răspunsuri, voi merge la o dezbatere pe teren neutru. Detaliile vor fi stabilite de staff-urile electorale 4 noiembrie 2020, 12:05 🔗 Link