LIVE Luni, 22 iunie 2026
Buletin de știri · Moldova & Lume

Redacția

Cele mai importante știri, oră de oră
← Înapoi la știri
🕹

Partidul Șor anunță că trecerea subterană de la intersecția bd. Dacia și bd. Decebal din Chișinău va fi modernizată în totalitate. A anunțat asta azi Marina Tauber, în colaborare cu municipalitatea Chișinău. Proiectul a fost prezentat azi în cadrul unui eveniment public

29 octombrie 2020, 16:26
Din aceeași ediție
📌

Trecere subterană nouă la Botanica

29 octombrie 2020, 16:26
🔗 Link
📍

A fost prezentată și schița 3D a arhitectului, despre cum ar trebui să arate trecerea după modernizare. Reprezentanții formațiunii spun că nu se va renova doar trecerea, dar vor fi create și locuri de parcare. Tauber a mai spus că viitoarea trecere subterană ar putea găzdui și o galerie de artă

29 octombrie 2020, 16:26
🔗 Link
Redacția
Despre Contact Confidențialitate RSS
© 2026 Redacția · Știrile aparțin surselor originale