🕹 Partidul Șor anunță că trecerea subterană de la intersecția bd. Dacia și bd. Decebal din Chișinău va fi modernizată în totalitate. A anunțat asta azi Marina Tauber, în colaborare cu municipalitatea Chișinău. Proiectul a fost prezentat azi în cadrul unui eveniment public 29 octombrie 2020, 16:26 🔗 Link
📍 A fost prezentată și schița 3D a arhitectului, despre cum ar trebui să arate trecerea după modernizare. Reprezentanții formațiunii spun că nu se va renova doar trecerea, dar vor fi create și locuri de parcare. Tauber a mai spus că viitoarea trecere subterană ar putea găzdui și o galerie de artă 29 octombrie 2020, 16:26 🔗 Link