Zvonurile privind coaliția cu Șor. "Eu am mai spus, noi nu facem coaliție cu cei care merg dintr-o parte în alta. Cei care vin cu așa aberații trebuie să-și amintească că ei doreau să voteze demiterea Guvernului Chicu cu ei. Tot ei acum câteva săptămâni negociau în secret cu Șor demiterea Executivului. Știm tot. Noi nu jucam în astfel de jocuri. Credem că după prezidențiale vom avea o discuție serioasă, să vedem ce facem cu Parlamentul, îl dizolvăm? Cum? Când mergem la anticipate. Eu cred ca asta nu trebuie să se întâmple mai devreme de primăvară. Întâi trebuie să ne lămurim cu pandemia"