⏰ Despre Usatîi: Renato Usatîi este un gopnic. Țară nu are nevoie de așa conducători 27 octombrie 2020, 20:56
⛳️ Năstase în turul 2. Aș prefera ca Andrei Năstase să ajungă în turul 2. Pentru că el cu adevărat a luptat, nu ca alții 27 octombrie 2020, 20:56 🔗 Link
🏓 Despre investigația #Kremlinovici. "Eu nu am pierdut niciun telefon. Poți sa iei orice telefon și să faci fotografii. Noi înțelegem cu ce scop se face asta. Nicio într-o campanie electorală nu am apelat la consultanți străini. Dar știm că oponenții noștri fac asta. Știm. Și volumul mijloacele bănești care s-au îndreptat în acest scop. Campania noastră e onesta și curată. Nu mă interesează ce ruși sau americani sunt în Chișinău", a spus el cu referire la investigația Rise, care face trimitere la desantul rusesc de polittehnologi 27 octombrie 2020, 20:56 🔗 Link
☎️ Zvonurile privind coaliția cu Șor. "Eu am mai spus, noi nu facem coaliție cu cei care merg dintr-o parte în alta. Cei care vin cu așa aberații trebuie să-și amintească că ei doreau să voteze demiterea Guvernului Chicu cu ei. Tot ei acum câteva săptămâni negociau în secret cu Șor demiterea Executivului. Știm tot. Noi nu jucam în astfel de jocuri. Credem că după prezidențiale vom avea o discuție serioasă, să vedem ce facem cu Parlamentul, îl dizolvăm? Cum? Când mergem la anticipate. Eu cred ca asta nu trebuie să se întâmple mai devreme de primăvară. Întâi trebuie să ne lămurim cu pandemia" 27 octombrie 2020, 20:56 🔗 Link