Igor Dodon despre eventuale proteste, după alegeri: "Nu se merită să scoateți lumea în stradă. Voi o să ieșiți cu idei nobile, dar în spate vor sta oligarhii care au fugit din țară anul trecut. Dna Sandu, ai să vezi că iar se va ajunge la coaliție. Dar cu cine ai să faci? Șor, Candu? Tot la noi o să ajungeți"