Igor Dodon despre mesajele din SUA și Rusia, cu referire la R. Moldova. Foarte des aceste mesaje geopolitice le dau pentru preîntâmpinarea unor activități, pentru a preîntâmpina dorința unora să destabilizeze. Am văzut 2 mesaje geopolitice. Unul din partea SUA, că lucrează experți străini în staff-ul meu. Apropo, eu nu am avut niciodată experți străini, și nici nu trebuie, pentru că nu cunosc specificul local. (...) Rog partenerii noștri - să nu vă băgați în treburile interne ale R. Moldova. Luptați-vă, vă rog, geopolitc, în altă parte, găsiți-vă alt teren de joc. Nouă moldovenilor acest lucru nu ne trebuie