VOTĂM și MÂNCĂM. Deputata PSRM, Ala Dolință, a participat la ședința online a Comisiei juridice, numiri și imunități din 15 octombrie, dintr-un local. În timp ce colegii săi dezbăteau un subiect privind sistemul public de pensii, aceasta a vorbit la telefon, iar ulterior a mâncat supă. Parlamentara a continuat să mănânce până când colegul său de partid, Vasile Bolea, a rugat-o să deconecteze camera