Din aceeași ediție
E roșu în toate raioanele! Decizia CNESP: În 35 de raioane din țară se instituie stare de urgență în sănătate publică. Dar cel mai interesant este această invenție:
(.❗️.) Cei care manifestă simptome și vor veni la votare până la ora 15.00 - nu sunt acceptați, dar trimiși acasă + vot cu urna mobilă. Dar dacă veniți după 15.00, tușiți și aveți peste 37 temperatură - atunci se poate de votat 😂 Iată așa un fel de 2 feluri. Ordinul Gloria Muncii e puțin 🤦♂️