Încă 1 lună și gata
Guvernul a extins cu o lună termenul de menținere a drepturilor salariale pentru medici, sporurilor la lefuri și indemnizațiilor unice plătite în caz de infectare cu COVID-19. Între timp, ieri Guvernul a decis că alte 1497 de persoane care au fost infectate cu noul tip de coronavirus vor primi câte 16.000 de lei.