Lipsa blocurile sanitare în instituțiile de învățământ din zonele rurale este o problemă mare. Cei care au decis să soluționeze problema - sunt bravo. E un lucru bun și salut inițiativa. Să faci show-uri din asta - e o prostie totală. Mă uit că cei care critică sunt foști premieri, foști mari integratori. De ce nu ați făcut WC-ele în școli? Nu costă foarte mult.