Dna Maia Sandu se jura în februarie anul trecut că nu face coaliție nici cu Dodon și nici cu democrații. Și, Maia Grigorievna, ce ai făcut? Ai semnat anul trecut 2 acorduri de coaliție din luna iunie. Și încă unul ați semnat în septembrie. Tare principiali mai sunteți, o faceți pe Ileana Cosânseaza. O să fie necesar să ne așezăm și să discutăm. Dar pe cine o să înaintați la funcția de premier? Pe Candu, pe Șor? Sau credeți că veți lua majoritatea parlamentară? Fiți mai realiști. Electorala se termină, dar țara trebuie să meargă înainte. Eu niciodată nu am spus că noi nu vom face coaliție cu dreapta. Dvs o să arătați stupid când va trebui să discutați după alegeri tot cu mine.