Ei sunt băieți mari. În general eu consider că e ok ca fiecare să decidă cu cine discută. Dacă cineva din partenerii noștri crede că este în interesul lor politic, să facă schimbări, noi suntem gata de orice scenariu. Dar rămân pe poziția că Parlamentul trebuie dizolvat.
În ce ține de dna Sandu, ea face foarte multe declarații tăioase. Întâi spunea că nu dă mâna și după asta... Eu înțeleg că e campanie și vreți să păreți bățoși. Dar ea se va termina și va trebui să ne așezăm la masa de negocieri.
Din aceeași ediție
Cele mai importante știri ale dimineții
Site-ul Ministerului Belarus de interne a fost spart. Hackerii l-au dat în căutare pe Lukașenko 😂
O nouă înregistrare la orizont?
Mai multe zvonuri care circulau vara trecută în Chișinău au revenit în atenție. Cică există o înregistrare video, unde un funcționar de rang înalt ar lua comision pentru acoperirea contrabandei. Informația a fost publicată cu aluzii întâi aici, apoi cu nume concrete aici. Nu cunosc informații despre acest caz, însă ar fi curios să vedem și această înregistrare 😂
Cartea lui Volnițchi despre Dodon, trimisă primarilor
Igor Dodon le-a expediat primarilor câte un colet: Almanahul politic, dedicat doar lui, editat de fostul consilier al lui Vlad Filat, Igor Volnițchi.