Ei sunt băieți mari. În general eu consider că e ok ca fiecare să decidă cu cine discută. Dacă cineva din partenerii noștri crede că este în interesul lor politic, să facă schimbări, noi suntem gata de orice scenariu. Dar rămân pe poziția că Parlamentul trebuie dizolvat.

În ce ține de dna Sandu, ea face foarte multe declarații tăioase. Întâi spunea că nu dă mâna și după asta... Eu înțeleg că e campanie și vreți să păreți bățoși. Dar ea se va termina și va trebui să ne așezăm la masa de negocieri.