Vladimir Andronachi ar fi anunțat azi dimineață că pleacă din fracțiunea parlamentară a Partidul Democrat, trimițând o notificare președintelui Parlamentului. Asta nu e o problemă pentru majoritatea parlamentară, deoarece acesta rămâne un susținător al ei