Un reprezentant al forțelor de ordine din Minsk a lovit și a rupt oglinda unei mașini care trecea pe alături. În ea, de fapt, se afla un bătrânel, care a tras pe dreapta și a ieșit să ceară socoteală polițiștilor (hai să le spunem simbolic așa). Oamenii în negru au încercat să-l ignore, la care bărbatul a insistat