Două instituții superioare de învățământ din țară, Universitatea de Stat „Dimitrie Cantemir” și Institutul de Relații Internaționale din Moldova nu vor mai exista: Vor fi absorbite de USM și Academia de Administrare Publică. Studenții urmează a fi transferați