Diana Crudu povestește cum judecata a decis că trebuie să plătească o amendă de 1500 de lei pentru că a arborat tricolorul românesc la ea acasă. Femeia spune că împreună cu cheltuielile pentru avocați, cheltuieli judecătorești, suma totală ajunge la aproape 40 mii lei. Însă, potrivit ei „nu e vorba de bani”, dar mai deranjant este faptul că „instanța o obligă să-și ceară scuze publice pe Facebook” pentru că a recurs la acest gest: „Tare scump te costă la Chișinău să fii român adevărat!” 🤬 Poate facem o campanie de susținere a Dianei?!