Vă mai amintiți de proiectul buclucaș din noiembrie 2019, atunci când Guvernul a decis să impoziteze în Moldova giganții tech? Iată că azi la ședința Guvernului au fost prezentate unele date statistice despre companii de genul Facebook, Google, Netflix, care au fost obligați ca, începând cu 1 aprilie să se înregistreze în Moldova și să plătească taxe