Consiliul Audiovizualului a sancționat postul unionist 10TV cu 7000 de lei, pentru instigare la ură interetnică. E vorba de o emisiune unde a participat Vlad Bilețchi și Vasile Sinegur. Curios, dar când SIS-ul va reacționa la mizeria informațională și fake-newsurile distribuite de posturi cu acoperire națională?