Ion Ceban: Pentru reabilitarea străzii, Guvernul a oferit municipalității 100 de mil. de lei. Ne propunem și amenajarea trotuarelor de pe străzile M. Bănulescu-Bodoni și Pușkin. (...)La fel, din banii municipali, pe Str. Albișoara, vor fi amenajate trotuarele și va fi instalat iluminatul, devenind o stradă modernă