O tânără din Moldova declară pe Instagram că, aceste concursuri, unde se dau mașini drept premii - sunt o mare afacere. Aceasta spune că a investit 1000 de euro pentru a fi sponsor, însă e dezamăgită de ce s-a întâmplat și că a participat - și-a crescut numărul de abonați de la 10 la 50k abonați, dar nu crede că sunt reali, numărul acestora scăzând în fiecare zi. Sursa s-a plâns că sponsorii au adunat vreo 90 mii de Euro, însă mașina oferită drept premiu ar fi costat doar vreo 15 mii Euro, iar restul banilor ar fi fost puși prin buzunare