Ciudată modalitate au ales românii de peste Prut pentru a transmite mesaje. Referitor la conținut, nu mă pronunț, dar sub o idee subscriu 100%: "Bucureștiul nu a fost în stare, de-a lungul ultimilor 30 de ani, să joace inteligent dincolo de Prut"
Poate e cazul, totuși, de învățat și belotul moldovenesc, de apucat serios de joc?