Scrie sursa, una destul de dubioasă de altfel, că Maia Sandu a fost la București, înainte ca să-și anunțe candidatura la prezidențiale în weekendul care tocmai a trecut. Așa și este. Potrivit surselor mele - Maia Sandu într-adevăr s-a întâlnit vineri cu Iohannis, pentru o discuție discretă. Se pare că cineva din PNL România a decis să o facă publică 🤦♂️