Deținutul Oleg Pruteanu, alias Borman, a fost externat de la Institutul de Medicină Urgentă (IMU) și transferat la spitalul din penitenciar. Potrivit reprezentanților IMU și Administrației Naționale a Penitenciarelor (ANP), starea acestuia de sănătate a evoluat spre bine