Apropo de imaginile video din weekend. Oamenii informați mi-au scris că, în camionul care a fost filmat prin satele Sadova și Vorniceni, nu era reptila așa cum ați comentat mulți dintre voi, ci - o carcasă veche de elicopter, care a fost adusă pentru a fi reutilată și pentru a fi utilizată în calitate de atracție turistică