Din aceeași ediție
PSRM, despre moțiunea opoziției: Nici ei nu se pot înțelege cum să împartă blana ursului din pădure. O capcană a oligarhilor
Reniță sesizează PG și cere tragerea la răspundere a lui Vlad Batrâncea și Grigore Novac, care ar fi încercat să îl compromită, făcând un denunț fals pe numele său. Cei doi deputați ar fi cerut PG să verifice niște informații potrivit cărora Reniță ar comis ilegalități atunci când a fost ambasador al R. Moldova în România
Piruetele lui Cavcaliuc
De ce poliția a intervenit la manifestațiile opoziției, dar a ignorat protestele PDM din iunie 2019? Aici bâlbâiala dlui Cavcaliuc.