Asta e de vineri, dar e un mesaj important
Dodon, către unele bănci comerciale: „Oфигели”, ребята? Aveți 1,5 miliarde de lei profit și mai vreți să jupuiți ultima piele de pe agenții economici. Banca Națională a Moldovei a făcut bine să recomande băncilor comerciale să se abțină de la plata dividendelor către acționari, în contextul crizei provocate de pandemia de Covid-19.