🚦 Apropo de desfacerea contractului cu Avia Invest. E clar, aceasta firmă e subiectivă când spune că daunele pe care ar putea să le plătească Guvernul ajung la 900 mln de dolari SUA. Dar, ceea ce e cu adevărat interesant este că și fost ministră a Justiției susține că acest scenariu e unul real. Deci, nu sunt vorbe în vânt. Mă întreb, atunci, care e viziunea Guvernului când a decis să meargă pe acest drum? 11 iulie 2020, 15:07 sursa: facebook.com ↗ Sursă 🔗 Link
📺 Dacă ne amintim bine, guvernarea blocului ACUM, mai exact - Guvernul Sandu și ministra justiției de atunci a respins un asemenea scenariu, tocmai din aceste motive - șanse mari pentru ca Moldova să piardă în arbitraj 11 iulie 2020, 15:07 🔗 Link
🎥 Olesea Stamate chiar și-a reiterat poziția pe facebook: Aceasta spune că procedura de concesionare a aeroportului a fost fraudată grav, însă modul cum acționează guvernarea lui Dodon ar putea duce la încă 1 miliard de dolari pierdut de Moldova 11 iulie 2020, 15:07 🔗 Link