Igor Dodon: Urmăresc cu mare îngrijorare ce se întâmplă în Parlament. Azi va fi o nouă încercare, a 4-a la număr, de trecere a asumării răspunderii de către Guvern, deblocarea banilor pentru pensionari și agricultori
Scopul lui Candu și Șor este să facă haos, șantajarea președintelui și prim-ministrului, pentru a-și rezolva problemele. Niciun fel de discuții cu bandiții. Noi nu mergem la discuții cu voi. Eu înțeleg interesul Maiei Sandu - cu cât mai rău cu atât mai bine. O să mergeți în sate și eu vă asigur că oamenii o să vă întrebe unde-s banii pentru pensionari? Eu înțeleg interesul lui Andrei Năstase de a fi premier măcar pentru câteva ore. Azi avem în Parlament alianața haosului din interese penale și electorale.