Deputații Sergiu Sîrbu și Grigore Novac, de la Pro Moldova și Partidul Socialiștilor (PSRM), s-au întrecut ieri în ofense, într-un studio TV. Novac l-a numit pe Sîrbu „COVID politic”, iar Sîrbu, la rândul său, „candida auris”, la o emisiune de la Jurnal TV