Așa cum vă spuneam mai sus, Chicu anunță că îi așteaptă pe deputați joi din nou la ședința în plen. Îi amenință chiar că, îi va lăsa fără salarii: "În acea rectificare sunt incluse 175 mln.lei pentru acoperirea cheltuielilor de personal în educație. Dacă din cauza voastră, stimați deputați, în august sau septembrie profesorii nu primesc salarii, asumați-vă. Dacă se ajunge la așa situație, vă promit că rămâneți și voi fără finanțare. Așa, ca să "fiți alături de oameni"