PSRM și PD se pregătesc de alegeri
Deciziile luate de coaliția de guvernare ieri seara: „Salariile medicilor se vor majora de 2 ori, cu câte o treime. În prima etapă, lefurile lucrătorilor medicali vor crește cu 30% de la 1 septembrie, iar ulterior, de la 1 ianuarie salariile angajaților în medicină vor fi majorate cu încă 30% și încă cu 40% in prima jumătate a anului viitor".