Sturza a povestit pe facebook cum Plahotniuc a vrut să se angajeze la una din firmele sale acum mulți ani. La întrebarea firească: „La ce salariu sperați?”, răspunsul a fost: „Nu am nevoie de salariu, o să mă descurc”! Asta cum, „mă descurc”?! Să mă furi?